| MyName28 a întrebat:

După sala(antrenament) cu greutăți iau proteine tip praf și după fac cardio)(alerg 15-20min) să ard mai multe calorii e bine? Sau să iau proteinele după cardio(alergat)? Deci eu vreau sa alerg după sală. Multumesc!

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Iei doar proteine? Ca in cazul asta, or sa fie arse pentru refacerea glicogenului, adica pe scurt: IROSITE. Consuma proteine + CARBOHIDRATI.

| gheorghe699 a răspuns:

Este ok, dar ar fi mai bine daca nu ai lua stimulente.

| SynapseNinja a răspuns:

Cred că este ok și așa. Însă, îți dau un sfat, mai bine ar fi să nu iei stimulente. Acestea în timp pot afecta destul de grav în timp, din ce stiu. Chiar dacă nu apar rezultatele dorite repede doar cu sport și ceva dietă, însă e mai sănătos. Acum, eu mi-am zis doar părerea, e viața ta și faci ce vrei.

| Cosmin86 a răspuns (pentru SynapseNinja):

DE CAND sunt suplimentele cu proteine stimulente?