| 50cent50 a întrebat:

Este bine daca consum seminte de canepa pentru masa musculara + antrenament?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Abdomen fa 1 data pe saptamana, ca orice alta grupa.

abdomen de 3-4 ori pe saptamana = antrenament de copil mic

Si ce flotari faci pentru piept? Sper ca la paralele, unde ai tot corpul in aer, nu?

Mai fa si alte exercitii : tractiuni la bara fixa, genuflexiuni cu haltera pe umeri, stat in maini, etc.

Exercitiile enumerate de tine mai sus sunt prea simple, o sa te plafonezi rapid.

9 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Crezi ca pui muschi cu niste amarate de seminte?

cate fripturi mananci pe zi? cate oua? cati carbohidrati?

| 50cent50 explică (pentru Cosmin86):

Fripturi nu am cum sa mananc la zi oua mananc cam 10 15 pe saptamana...

| Cosmin86 a răspuns (pentru 50cent50):

Ai prea putine proteine. Cand puneam masa musculara mancam si 6 fripturi pe zi.

Nu poti sa compensezi cu niste amarate seminte de canepa lipsa proteinelor din alimentatie.

Mananca zilnic : carne, peste, branza, oua, alte lactate.

Sper ca ai macar 4-5 mese consistente intr-o zi, nu?

Si ce antrenament faci mai exact?

| 50cent50 explică (pentru Cosmin86):

Luni piept triceps ( triceps extensii la multifunctional, extensii cu haltera si la pat cu greutatea corpului) ( piept fac doar flotari si la multifunctional cel care iti intinde muschii pieptului... miercuri umeri si picioare. umeri fac fluturase, ridicari cu bara la fiecare grupa de deltoid. picioare tot ce inseamna gambe la multifunctional si partea de sus. vineri (biceps cu gantera, haltera si greutatile de la multifunctional. spate (tractiuni la helcometru la ceafa si invers, ramat cu bara si tractiuni. abdomen fac toata saptamana in afara de sambata si dum. + cand am timp sa alerg

| 50cent50 explică (pentru Cosmin86):

Da, flotarile le fac cu corpul in aer, daca ai timp fa mi si mie un program.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 50cent50):

Programul meu este de 4 zile pe saptamana, tu ai nevoie de 3 din ele ( una e pentru specificul meu ) :

ziua 1 - impins ( piept, umeri, triceps ) :

- flotari intr-o mana
- impins inclinat cu ganterele
- flotari la paralele
- stat in maini sau in cap
- frog stand

ziua 2 : tras ( spate-biceps-antebrat ) :

- muscle-up
- static hold intr-o mana la 90 de grade ( te ridici in 2 maini la tractiune si ramai intr-una sus )
- tractiuni priza larga pentru spate
- tractiuni pentru biceps ( mainile lipite, palmele spre mine )

Uneori mai fac tractiuni in triunghi ( te ridici sus si te muti stanga-dreapta pentru umeri ) sau tractiuni cu incheietura indoita.

ziua 3 : picioare si lombari.

- genuflexiuni intr-un picior
- genuflexiuni in ambele picioare + greutate ( 150 kg pe umeri, aia haltera adevarata )
- fandari cu 2 gantere in maini
- ridicari pe varfuri pentru gambe

- human planche ( pentru lombari ).

ziua 4 - antrenament skandenberg ( asta e sportul meu, il fac competitional ).

Deci, din primele 3 zile te poti inspira.

| Cosmin86 a răspuns (pentru 50cent50):

Abdomen fa 1 data pe saptamana, ca orice alta grupa.

abdomen de 3-4 ori pe saptamana = antrenament de copil mic

Si ce flotari faci pentru piept? Sper ca la paralele, unde ai tot corpul in aer, nu?

Mai fa si alte exercitii : tractiuni la bara fixa, genuflexiuni cu haltera pe umeri, stat in maini, etc.

Exercitiile enumerate de tine mai sus sunt prea simple, o sa te plafonezi rapid.

| suculete12 a răspuns:

Mai bine ai incerca seminte de in

| DROOOOPy a răspuns:

Trebuie sa faci zilnic abdomene, flotari si tractiuni, si ar trebui sa mergi macar de 3 ori p saptamana la sala

| Cosmin86 a răspuns (pentru DROOOOPy):

Trebuie o rola, daca nu stii NIMIC nu mai comenta aiurea