| UnulSimplu312 a întrebat:

Este posibil sa faci muschi si patratele acasa fara nici o dieta doar exercitii simple fara echipament?

20 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce dieta? manca normal si e ok, nu uita ca proteinele multe se pierd prin urina

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Si vitaminele prin laba laughing

| RAY a răspuns (pentru HadesSs):

Ce vitamine se pierd?

| HadesSs a răspuns (pentru RAY):

Cantitatile substantelor respective difera de la individ la individ si chiar de la o perioada la alta. Printre acestea se numara: acid citric, calciu, acid ascorbic (vitamina C), creatina, fructoza, acid lactic, magneziu, fosfor, potasiu, sodiu, zinc, vitamina B12. De asemenea, specialistii spun ca sperma contine proteine (provin din prostata) si aminoacizi (provin din vezica seminala).

| Violleta2022 a răspuns:

Da, este foarte posibil!

| Cosmin86 a răspuns:

Evident ca NU, daca se putea vedeai strada plina de oameni de genul.

Cati ani ai de pui asemenea intrebari?

| Cosmin86 a răspuns:

Ma uit la raspunsuri si sunt uimit de cati idioti isi dau cu parerea laughing)

| RoKillerGAmer a răspuns (pentru Cosmin86):

Poti intreba pe multi chestia asta. Daca faci abdomene lucrezi muschii abdominali, iar cu flotari faci muschi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoKillerGAmer):

Tocmai ca NU faci. Cu flotari lucrezi piept (70%) si deltoizi anteriori+triceps(30%), DAR lucrezi mereu cu aceeasi greutate.

Daca faci 200 de flotari de la 30, NU ti-au crescut muschii, ci rezistenta.

Pentru muschi se fac maxim 8-9 repetari, marind mereu GREUTATEA.

+ daca nu ai o alimentatie (eu pentru concurs mananc si 3-4 fripturi pe zi), nu prea o pui muschi mai deloc.

https://www.getfit.ro/......serie.html

Citeste acolo, ca-ti explica.

Cu prostia ta de antrenament, ramai firav...probabil si cu alimentatie ZERO.

| Sn4k3 a răspuns:

Nu.

| RobertMoon a răspuns:

Nu e posibil, înafară de abdomen care se va vedea ceva, în rest nu ai șanse, daca era atât de simplu nu mai mergea nimeni la sala nu crezi?

| FaraNume1245 a răspuns:

E foarte posibil să faci mușchi și forță acasă, dar nu cu exerciții simple. Există exerciții complexe de făcut acasă, mai ales dacă ai acces la o bară de tracțiuni. Pentru pătrățele ai nevoie de o dietă diferită de cea pe care o ai acum, dacă nu ai pătrățele.

| Kerre a răspuns:

Nu exista muschi/patratele fara alimentatie.

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Salut, este posibil, daca esti de la tara poti face diferite munci :crapat de lemne, ridicat la baloti de fan etc.

| G510 a răspuns:

Păi contează foarte mult ce și când mănânci... dar poți să faci exerciții acasă, e un bonus.

| MentulaMagna a răspuns:

Fara dieta, nu. Mai important e sa mananci sanatos, decat sa faci sport in fiecare zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MentulaMagna):

Ce intelegi tu prin "mananci sanatos" pentru muschi?
Si miss universe mananca sanatos si nu are muschi aproape DELOC.

| RoKillerGAmer a răspuns:

Da, prin multe abdomene si flotari si genoflexiuni

| Kerre a răspuns (pentru RoKillerGAmer):

Abdomene/flotari/genoflexiuni nu faci patratele.

| Cosmin86 a răspuns (pentru RoKillerGAmer):

Serios? Cu flotari si abdomene tu pui muschi? Fara sa mananci multe proteine?

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?