| anonim_4396 a întrebat:

Există exercitii ceva ce pot face acasă sa am putere multă in pumni?
Adica nodurile tari tari.
Si apropo dupa cat timp o sa obtin rezultate calumea?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Du-te la un club de lupte si o te invete ei concret ce si cum.
Prostii de genul sa dai cu pumnul in lemn acasa, orice copil mic poate sa faca.

| BackAgain a răspuns:

Singurele la care ma pot gandi sunt flotarile in pumni, dar ai grija la pozitie. Din ce mi-a zis antrenor pe vremea cand mergeam la karate, daca se inrosesc doar nodurile de la aratator si mijlociu e ok pozitia (se accepta si la inelar, dar foarte putin). Mai poti sa incerci box daca ai sac acasa.

| BogdanOcneanu a răspuns:

Da.Poti sa incepi lovind cu pumnii de aprox 500 ori zilnic un sac cu nisip sau pe o bucata de lemn puii niste prosoape. Elimini din prosoape treptat, cred ca in 1 luna ramai fara prosoape si lovesi lemnul.Debia de atunci incepi calirea monturilor.In lemn lovesti aprox 1, 5luni, dupa care nu mai simti durere.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BogdanOcneanu):

Cu ce spui tu mai rau o sa le distruga. Cel mai eficient mod de intarire e presiune constanta, fara miscare, gen flotari in pumni. Cand lovesti cu pumnii, ii misti, nu e presiune constanta.

p.s.: "zilnic"? tu nu ai auzit de refacere? NIMIC nu se face zilnic, doar copiii mici si firavi fac "zilnic"