| BurnoutBro a întrebat:

Exista o tehnica care poate sa imi permita sa inot la distante mari?
Care este secretul pentru a inota distante de peste 300m?
(Antrenamentul intensiv nu se pune )

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Fix antrenamentul e secretul. Nu poti brusc sa faci performanta.

| Cosmin86 a răspuns:

"Antrenamentul intensiv nu se pune", apuca-te de sah. N-ai nicio treaba cu sportul asta.

| BurnoutBro explică (pentru Cosmin86):

Toate lucrurile au o tactica...
Esti sigur ca sportul asta nu e de mine?
Poti sa te antrenezi in orice...
Dar daca faci totul gresit nu cred ca are rost.

| Cosmin86 a răspuns (pentru BurnoutBro):

Ok, si crezi ca pe un site de copii mici care intreaba "cum fac muschi facand 10000 de flotari" gasesti asa ceva?

Antrenorul tau ce spune? Incearca sa gasesti un antrenor mai bun.

| Sindbad a răspuns:

300 de metri sunt un fleac. Incearaca constant sa depaseti limitele de ieri si o sa ajungi la 3000 de metri relativ usor, Daca esti mai comod incearca brass. daca vrei sa rupi, baga liber, este mai obositor dar si mai rapid. Intre se afla spatele ca eficacitate.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Sindbad):

Da, relativ usor 3000 de metri, adica sa traversezi de 3 ori dunarea.

foarte "usor" laughing

| JUNNKiE47 a răspuns:

Corpul uman e conceput sa se adapteze la orice stimul, poți creste rezistența DOAR prin antrenament.