| CristiRx8 a întrebat:

Fac sala de aproximativ 2 luni si inca am burta, ce sfaturi mi-ati da pentru abdomen si piept. P.S. Sunt baiat.

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ceea mai buna metoda de a scapa de burta:
Aceste antrenamente se fac dimineata, pe nemancate

1. Te culci pe spate, bagandu-ti capul piciorului sub pat, sub dulap sau alt obiect solid. Te ridici si te culci pe spate de 50 ori, cat mai rapid.
2. Cand ai terminat cu (1), faci 5 minute pauza, dupa care bei 3 pahare mari de apa
3. Golesti pe podea 2 cutii normale de chibrituri, dupa care le ridici cate unul, fir cu fir, si le pui inapoi in cutie. Nu ai voie sa-ti indoi genunchiul!
4. Dupa inca 5 minute de pauza si 2 pahare mari de apa baute alergi o tura de 1-2 km, relaxat.
5. La terminare iti relaxezi picioarele si mainile, iar dupa 10 minute pauza mai bei un pahar mare cu apa.

Apa poate fie si cu lamaie.

Dupa terminare poti sa-ti ieimicul dejun si sa-ti vezi de treburile obisnuite de toate zilele.

Cand mai mananci in cursul zilei, intai bea un pahar mare de apa.

Nu manca seara dupa ora 19!

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Bula):

Asta suna a antrenament marca Jackie chan. Chibritele băț cu băț, imi placi esti sadic rolling on the floor)

| Bula a răspuns (pentru DovleacTurbat):

Daaa... Daca face asta timp de 2 luni, uita de rezultatele de la sala tongue
big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o sa vezi rezultate daca tu iti antrenezi musculatura abdomenului in loc sa faci cardio ca sa dai jos tot surplusul de grasime.

| DovleacTurbat a răspuns:

"Fac sala de 2 luni si inca am burta" rolling on the floor In primul rand burta nu se da jos la sala, in al 2 lea rand rezultatele vin in ani de munca.

| 1231242 a răspuns:

Puteam sa jur ca esti fata daca abdomenul si pieptul te intereseaza, dar sa revenim la oile noastre, daca vrei sa scapi de grasime, mananca mai putin.Si nu, nu iti poti alege locul ude vrei sa dai grasimea jos.

| 1231242 a răspuns:

Esti un caz foarte ciudat u stiam ca doar pieptul si abdomenul conteaza...

| LadyDee89 a răspuns:

Abdomene pentru burta si sa ridici greutati pentru piept

| Louys a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, mananca cu dieta, si alearga.

| Salu134 a răspuns:

Cel mai bun exercițiu de a slăbi, este să alergi, cât mai multe exerciții cardio. O dietă de slăbire și câteva exerciții cardio, te-ar pune într-o ipostază normală, după ai putea să începi să ridici greutăți.