| Marius19980 a întrebat:

Hei, am 16 ani (180 cm înălțime), nu știu absolut deloc sa înot și as vrea sa ma apuc sa fac ceva cursuri și am câteva întrebări:
1.Credeți ca găsesc pe cineva care sa facă cursuri de înot și cu adolescenți?
2.Credeți ca ma mai ajuta înotul sa cresc in înălțime după vârsta asta?
3.Deși am o greutate normala pentru vasta mea, tot sunt gras, ma va ajuta înotul și o alimentație sănătoasă sa slăbesc?

Răspuns Câştigător
| SmartASS123 a răspuns:

Lasă-mă să fiu clar și concis cu răspunsurile mele:

Desigur că poți găsi pe cineva care să ofere cursuri de înot adolescenților. Caută pe Google sau întreabă la piscina locală pentru recomandări.
Înotul în sine nu te va ajuta să mai crești în înălțime, dar exercițiul fizic regulat poate ajuta la menținerea sănătății tale generale.
Înotul și o alimentație sănătoasă pot ajuta la arderea grăsimilor și la tonifierea corpului, dar nu uita că o greutate normală este un lucru bun. Concentrează-te pe sănătatea ta generală și pe starea de bine.
Sper că ți-am fost de ajutor și îți doresc mult succes în călătoria ta către înot și un stil de viață sănătos.

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

1. La piscină sunt insstructori de înot, la orice vârstă.
2. Nu.
3. Da.

| Cosmin86 a răspuns:

1. Da, evident
2. Nu ca inainte te-ar fi ajutat, inaltimea e determinata genetic, NU o influentezi prin sport
3. Da, din nou, evident!

Eu am invatat sa inot la 21, ca fapt divers.

| carevaescu a răspuns:

1. Da. La orice bazin
2. Nu, 0 sanse
3. Da.