| Andruska55 a întrebat:

Hei! As vrea sa ma apuc sa-mi tonific corpul, insa nu mergand la sala. Daca ma apuc in fiecare zi, o ora seara sa fac exercitii fie la saltea, fie coarda o ora, fie alergat o ora..credeti ca o sa slabesc? Repet, as vrea doar tonifiere nu si slabire! Ce sfaturi imi dati? Ce imi recomandati? In cat timp se vor vedea rezultate? Astept pareri!

5 răspunsuri:
| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Nu se compara cu sala

| Frrramboise a răspuns:

Daca te tii cateva luni de sport minim o ora pe zi + alimentatie sanatoasa garantez ca o sa arati traznet. Nu uita sa te hidratezi (minim 2 l de apa pe zi) + sa iti hidratezi pielea cu lotiune de corp ca sa nu te trezesti cu niste minuni de vergeturi. A si inca ceva : nu uita de masaj anticelulitic, pentru picioare perfecte :*. Bafta

| Andruska55 explică (pentru Frrramboise):

Celulita? picioarele mele n-au auzit de asa ceva laughing

| Mareacluj a răspuns:

In locul tau as incerca bicicleta (nu de camera, din aia adevarata) pentru picioare, coapse abdomen si ceva greutati pentru maini. Bicicleta, in ritmul care ti se pare normal, nu prea alert.

| ViViAnALaNa a răspuns:

Pai da acelea te ajuta la tonifiere,dar incearca si bicicleta si de casa si de exterior, la care sa pedalezi tot mai greu, dar ai grija ca de slabit se slabeste oricum, deoarece faci un efort, iar grasimile se ard! happy