| mrxmihaix a întrebat:

Hei hei TPU
daca vreau sa imi formez abdomen,dar fara sa ma duc la sala, ce trebuie sa fac?
ce exercitii stiti?
funda la primul raspuns care ma ajuta!

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Practică înot, pune toți mușchii la treaba, inclusiv cei ai feței.
Nu consuma grăsimi.
Pa, pa.

| mgtow a răspuns:

100 de flotari si abdomene zilnice cu intreruperi la inceput pana te obisnuiesti, abdomenele le faci pe pat pui mainile in cruce si te prinzi de brate apoi te duci cu capul fara sa atinga coatele muschii picioarelor.

| Cosmin86 a răspuns:

Citeste aici :
http://www.culturism.ro/......domen.html

Abdomenul NU se face cu exercitii ( sigur, copiii mici si firavi, paraleli cu sportul, iti recomanda abdomene, cele mai PROASTE exercitii posibile )

Citeste articolul scris de profesionisti si o sa intelegi

Răspuns utilizator avertizat
| Ovydiw a răspuns:

Si eu am avut aceiasi nelamurire, pana cand am gasit video-ul asta :D :
http://www.youtube.com/watch?v=vkKCVCZe474
O sa faca minuni daca te tii de el!
Bafta!

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Simplu! alimentatie+cardio big grin

| IAliveInHell a răspuns:

Cauta ceva greu te lasi in pat pe spate si o ridici de multe ori cum ambeele maini dar ceva sa te forteze pentru ca iti incorzi si abdomenul sa consumi multe proteine calciu si sa maninci putine grasimi sare si zahar, si pe langa ca iti faci un abdomen musculos o sa iti faci si muschi la mana ceea ce nu cred ca te-ar deranja.

| Cosmin86 a răspuns (pentru IAliveInHell):

Asa faci tu muschi? apuca-te de sah

| VIPcristian a răspuns:

Pai poti sa faci aproximativ 50 de abdomene pe zi, sau daca nu poti faci cate poti, daca vrei sa te grabesti cu patratelele faci dimineata si seara, si mananci multe fructe ( nu e necesar) dar iti dau energie si mai poti incerca sa iti pui picioarele pe pat si sa faci abdomene de pe jos, cam asa iti formezi abdomenul

| sufletdeadult a răspuns (pentru VIPcristian):

Si daca fac 50 sa zicem in cate zile obtin rezultatul pe care il vreau?

| AlexandruTudorel a răspuns:

Eu asi zice sa faci ambdomene multe cel mult 300 daca poti dimineata si seara tot 300 si in mai putin de o luna o sa iti formezi un abdomen dar mai stiu niste exerciti numai ca nu stiu cum sa le explic foarte eficiente.

| Cosmin86 a răspuns (pentru AlexandruTudorel):

Tu zici prost, ca esti doar un copil mic, care incearca sa faca abdomen prin exercitii si crede ca stie ce face rolling on the floor

| Wehes a răspuns (pentru AlexandruTudorel):

300? Pe langa.
Clar, supraantrenament! Abdomenele care iti permit peste 25 de repetari sunt total ineficiente + ca nu rezolvi nimic daca ai strat adipos.
Ce dracu ma, va tot spunem de zile intregi dar vad ca nu pricepe chiar nimeni. O combinatie simpla : Alimentatie + Cardio.

| 07mry13 a răspuns:

Incearca abdomene tinand greutati pe piept