| anonim_4396 a întrebat:

Heiaa, cum as putea ține dietă?
Adica cum imi recomandați dieta? laughing)0

5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Dietele sunt o porcarie pentru ca tot o sa te ingrasi rapid ba chiar mai mult, totul e sa inlocuiesti cantitatile mancate sa fie cat mai mici si sa eviti dulciurile in loc poti manca miere mult mai sanatoasa, fructe mai ales pere alea taie pofta de foame

cartofi fieti, carnea de peste, pui, orezul, sport macar 30 de minute de alergare zilnic
sucurile trebuie sa le elimini de tot, in fapt zaharul da foame non stop iar proteinele taie pofta de foame

http://scientia.ro/......inala.html

recomand acest documentar

http://topdocumentaryfilms.com/......ng-weight/

| K0sti a răspuns:

Acum de sarbatori? Asta e o gluma!

| Axely a răspuns (pentru K0sti):

Hmm... Nu ește nicio glumă xdd eu urasc iarna, si sarbatorile. urasc totul.

| K0sti a răspuns (pentru Axely):

Ghinion!

| HarleyQuinn a răspuns:

Elimină dulciurile, sucurile și grăsimile cât mai mult posibil. Eventual, încearcă să le consumi o singură dată pe săptămână, dacă nu te poți abține.
Mânâncă trei mese pe zi, în cantități mici și calorii puține. Ia ultima masă cu 4 ore înainte de culcare.
Fructele și legumele ajută foarte mult, ai putea să încerci să mănânci doar astea.
De asemenea, și sportul ajută.
Slăbitul e aproximativ 60% dietă și 40% sport.