| anonim_4396 a întrebat:

Helpp cum sa scap de grăsimea abdominală ținând cont că fac in fiecare zi abdomene vreo 2 videori de pe YouTube dar nu prea vad rezultate.Cum sa o ard cu ce alimente pentru că abdomenele văd că nu prea ajuta.

Răspuns Câştigător
| ShadedCanvas a răspuns:

Nu poti scapa de grasimea abdominala doar facand 'abdomene'. Trebuie antrenat tot uniform pentru a elimina surplusul.Normal,cele mai eficiente fiind sesiunile cardio si hiit(high intensity interval training; implica alegratul/jogging pe o anumita distanta/durata urmat de sprint la fel distanta/durata dar semnificativ redusa-se poate utiliza si la alte tipuri de exercitii).
In ceea ce priveste alimentatia, incearca sa reduci numarul mancarurilor prajite in ulei, bauturile carbogazoase, fast-food si produsele din categoria chips-urilor.

7 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Abdomenele sunt pentru definire nu pentru topirea grasimii abdominale. Pentru asta trebuie cardio precum sarituri, alergat, si multe alte exercitii de acest tip. Dar exact asa scrii pe Youtube `belly fat burning cardio`

| Emokid9 a răspuns (pentru Adry05):

Acel video il făceam si il fac și acum de vreo 4 ori pe săptămână.

| RAY a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=F4S3-Jk0OCY
vezi aici acest experiment, 80% este dieta nu uita restul sport, degeaba faci sport daca manci mai mult decat consuma metabolismul tau

| WaterDrop a răspuns:

Cardio anaerob care sa maximizeze arderile la maxim chiar si cand ai terminat antrenamentul, mancare cu 0 % grasime, cat mai multe iaurturi si legume.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Normal ca nu te ajuta abdomenele prea mult ca sa slabesti. E aproape ca si cum te-ai scobi in nari ca sa scapi de un cos de pe nas.
Sunt destule exercitii ca sa slabesti ori ca sa te mentii in forma, nu trebuie decat sa scrii la cautare pe Google ce dorinte ai si el o sa iti dea mai multe decat o sa te simti in stare sa faci.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru a scapa de grasimea abdominala trebuie sa faci in jur de 20-30 de abdomene pe zi. Rezultatele se vor vedea in timp dar trebuie sa le faci in fiecare zi.

| Emokid9 a răspuns (pentru anonim_4396):

Vorbesti serios 30 abdomene pe zi? Ce-i aia? POATE 300 ai vrut sa zici.