| MTiberiu99 a întrebat:

Heyy TPU. Vreau sa fiu portar. Spuneti-mi niste reguli/tehnici pentru a fi un bun portar. Eu joc aproape mereu pe beton deci va rog sa fie ceva folositor pe un teren de beton. Merita sa plonjez pe un astfel de teren? Cel mai bun raspuns FUNAA happy

1 răspuns:
| KeR0s3n a răspuns:

Ca sa aperi bine fara sa plonjezi, trebuie sa ocupi un spatiu rezonabil pe poarta, sa nu stai fix pe linia portii, sa fii atent la piciorul celui ce suteaza(in asa fel iti dai seama cam in ce parte se duce mingea), daca stai "cracanat" sa fii atent si sa aduci picioarele repede apropiate atunci cand trebuie; cand se apropie cel ce suteaza, sa intri la el, iar cand vrea sa treaca pe langa tine, te lasi usor jos si apuci mingea de la el. Cam gata. Bafta.