| Geoorrgee a întrebat:

.
Vreau sa ma fac portar la Fotball, dar.
Imi este frica sa plonjez, sau cand vine o minge usoara sau cum e, inchid ochi pentru 1 secunda 2, si ii deschid cand mingea este foarte aproape de mine, de exemplu:
Cand a dat unul de clasa a7a
Credeam ca da foarte tar, dar nu a dat, eu am inchis ochi si m-am ferit..De reflexe nu am ce sa zic. reflexele sunt bune
Dar imi este frica sa plonjez si sa sar dupa ele.

Răspuns Câştigător
| StoicaAndi a răspuns:

Daca ti-e frica sa plonjezi pur si simplu nu esti portar.Baga-ti mainile in fata, niciodata sa nu aperi cu burta cu capu cu picioarele sau tot felu.Sau pur si simplu boxeaza, pune pumnii in fata.

| Geoorrgee explică (pentru StoicaAndi):

Dar nu e ca mi-e frica sa plonjez... am sarit odata si cand sa cad am pus mainile pe pamant, dar faza e ca nu stiu cum sa plonjez.

4 răspunsuri:
| StoicaAndi a răspuns:

Incearca sa cazi pe umar nu pe burta laughing

| KaDD a răspuns:

Plonjatul nu este o problema, e ca saritul in apa, si ca toata lumea sigur iti e frica si de asta, trebuie doar sa te arunci dupa minge, sa vizualizezi pozitia viitoare a ei, si cand realizezi, sari, o prinzi sau o respingi, si incerci sa te intorci pe spate.