| KaiSmile27 a întrebat:

În ultima vreme am văzut batoane proteice la multe magazine?
Cât de sănătoase sunt? E ok dacă mănânc unul pe zi?

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Citeste pe spatele ambalajului informatiile nutritionale si ingredientele.
recomand insa daca vrei produse de calitate care au continut ridicat de proteina sa cumperi de la magazine de specialitate batoane proteine, acele magazine care vand suplimente pentru sportivi! ce gasesti pe rafturi in supermarketuri de exemplu, nu sunt de calitate si nu au continut ridicat de proteina!
poti consuma 1 baton pe zi fara probleme!

| ReddY25 a răspuns:

Eu am mâncat și nu am muritlaughing

| Lupică27 a răspuns:

Nu sunt ma frate, mananca peste, vita, oua, daca vrei proteine de calitate, mancarea e temelie prostiile cu proteine sunt fudulie si nici nu sunt sanatoase.

| SkandallKamataru a răspuns (pentru Lupică27):

La un individ activ care se antreneaza si mananca in mare parte sanatos, ca baga zahar, otrava sau rahat in el, nu e mare diferenta pentru ca e sanatos si organismul proceseaza lejer astea. Doar sedentarii care stau ca prostii toata ziua si au toti muschii atrofiati trebuie sa tina cont de lucrurile astea, in rest poti sa mananci tu ce vrei daca esti activ si nu ai 70 de ani.

| SkandallKamataru a răspuns:

Recomand din magazine specializate, astea din lidl si de unde le iei tu cel mai probabil nu sunt la fel de bune.
Ele sunt doar suplimente, nu e mare chestie, e ca si cum ai manca 100g de piept de pui, daca te antrenezi, e ok daca iei.