| anonim_4396 a întrebat:

Lamuriti-ma si pe mine daca bananele ingrasa sau nu? toata lumea zice sa evit bananele intr-o dieta.de ce? nu mai bine mananc o banana decat o ciocolata?straight face eu mananc aproape in fiecare zi cate una..sunt bulversata.thinking

Răspuns Câştigător
| florynmondialul a răspuns:

Banana=carbohidrat

6 răspunsuri:
| PisicaDragutza3 a răspuns:

Buna. Pai bananele nu ingrasa, dar, unele au niste cum sa zic... Nu sunt crescute corespunzator.Sa stii ca; o bucata de ciocolata nu strica.Ba din potriva! Ciocolata te ajuta la trairea mai mult si poate sa te ajute la cure, dar nu trebuie consumata in exces. Funda?batting eyelashes

| Ana081 a răspuns:

Bananele sunt bogate in calorii si carbohidrati si tocmai de aceea multe persoane cred ca ele ingrasa. In realitate, orice fruct consumat in exces ingrasa. Daca se consuma natural, fara frisca, lapte, crema sau blaturi, banana se comporta ca orice alt fruct. Contine calorii, minerale si vitamine, iar kilogramele in plus apar doar daca faci exces si mentii o dieta bazata doar pe banane sau optezi pentru combinatii calorice periculoase pentru silueta ta.
unt ideale pentru o cura de detoxifiere pentru ca favorizeaza digestia normala. Mai mult, potasiul continut ajuta la reglarea tensiunii arteriale si favorizeaza producerea de hemoglobina, deci pot fi alimentele ideale in cazul anemiilor.
Sper ca ti-am fost de ajutor! :]

| AlecsRvaSpunePa a răspuns:

Si apa ingrasa! Haide sa nu mai mancam nimic ca sa slabim... Orice aliment ingrasa in anumite conditii! Dietele sunt bombe cu ceas, incearca sa le eviti! E deja mainstream, dar fa sport.Nu alerga de nebuna prin parc sau baga bani in sala de fitness.Cel mai simplu mod si mai sanatos este sa iti faci un program de exercitii fizice dimineata si seara.Si poti manca ce vrea muschiul tau! Pe langa asta, putine persoane stiu faptul ca dietele nu te ajuta la nimic, ba chiar iti dauneaa daca nu ai trecut de varsta de 25 de ani.Pana la varsta asta corpul se dezvolta incontinu in functie de programarea biologica a ADN-ului tau. Daca ai in familie persoane grase, atunci inevitabil si tu vei fi grasa.La fel se aplica si pentru persoanele subnutrite.Nu poti face nimic sa schimbi cursul evolutiei corpului.Asa ca orice ai face in sensul acesta pana la 25 de ani este degeaba! La mine la sala este un instructor de fitness, femeie.Frate, e buna in draci! Se lauda la toti cu dietele ei dar numai noi, cei care lucram pe langa ea vedem efortul imens pe care il depune pentru a-si mentine proportiile! Tipa vine cu un shake proteic in fiecare zi, lucreaza de rupe, dupa care se duce la Super Mama cu tovarasele si baga cate un meniu.Dar asta nu ii strica silueta.De ce? Pentru ca in fiecare zi arde caloriile si grasimile depuse in ziua precedenta.Asa ca papa ce vrei tu Blondino, lasa-i pe altii sa se omoare cu diete, tu fa sport! Si ca sa-ti raspund la intrebare, banana contine mult fier, pe langa altele.Asa ca daca mananci o banana, doua, evita carnea rosie.Doar atat trebuie sa faci si cu un program de exercitii fizice respectat vei ajunge la proportiile dorite!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu,nu ingrasa.Eu mananc in fiecare zi ca sa-mi tina satietate si sa nu mananca alte prostii din comert.

| Sausage a răspuns:

Bananele sunt grozave. au carbohidrati dar nu destul de multi si in plus iti ofera un raport mare de energie. nu cred ca iti va afecta dieta 1 banana pe zi

| Cosmin86 a răspuns:

Eu mananc 5-6 pe zi si nu ma ingras

ca sa intelegi, NIMIC nu ingrasa cat timp nu depasesti 1700-2000 kcal pe zi, poti slabi si cu KFC daca stii ce sa mananci in restul zilei.

Si asta vine de la cineva care a slabit 18 kg mancand MULT.