| Ushtria a întrebat:

Mai am de dat aproape 10 kilograme jos, nu reusesc sa le dau deloc. De la 100 la 78 a fost usor. De la 78 la 74 a fost greu rau iar acu nu mai vrea deloc. Trebuie sa ajung undeva pe la 65 ca sa nu se mai vada grasime deloc.

Sfaturi?

10 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

3 mese pe zi cu 2 gustari multa apa si fara mancare procesata, doar piept de pui pe gratar fara ou cu salata.
Daca nu consumi grasimi si hidratezi bine organismul o sa iti consume el grasimile

| anonim_4396 a răspuns (pentru aditimus):

3 mese pe zi? - asta e cura de ingrasare curata. Am kg asemanatoare si sunt la cura deci stiu cat de cat.
Cand esti gras e usor sa slabesti, dar cand e vb doar de cateva kg e super-greu. Trebuie sa reduca la sub 1500 calorii, Chiar si la sub 1000 daca e motivat/a

| Ushtria explică (pentru anonim_4396):

Nu mi-e foame dar simt nevoia sa bag pe gat tot felul de alimente. Condimentele picante si bauturile la doza sunt primele in linie.
Ieri am luat un ketchup picant pana la nesimtire si il turnam pe gat, mai am putin acum laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ushtria):

Mananca cantitativ mult sa-ti umple stomacul mai nou am inceput sa mananc orez ca se umfla tare in stomac, Si cafea cu putin sau fara zahar

| ruddy a răspuns (pentru Ushtria):

Si eu sunt la dieta in momentu de fata si bag sucuri la greu ( dar 0 zahar / 0 calorii ). Vezi ca sunt sosuri picante care au putine calorii la 100g, deoare nu conting zaharuri (uitete pe eticheta.)
Sa nu scazi mai putin de 1900 de calorii zi pentru ca mai rau faci. Incearca sa faci miscare, mers normal 40 min pe zi.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Poti slabi si cu 5 mese pe zi, cat timp nu depasesti 2000 kcal pe zi (am zis orientativ 2000, difera de la persoana la persoana)

| anonim_4396 a răspuns (pentru Cosmin86):

La greutatea aia cu 2000 de calorii nu slabesti, de la 70kg in jos ai nevoie de sub 1500calorii per zi sa slabesti.

| Cosmin86 a răspuns (pentru anonim_4396):

Depinde de metabolism, nu ai de unde sa stii cat de rapid e.

| Ushtria explică (pentru anonim_4396):

Azi am bagat vreo 1000. Nici asa nu mai merge

| aditimus a răspuns (pentru anonim_4396):

3 mese pe zi am slabit 20 de kilograme in 6 saptamani asa ca nu imi spune mie ce si cum happy