| cozmalau a întrebat:

Pentru cresterea in masa musculara la sala cate serii si cate repetari sa fac intr-o serie si cu ce greutati?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Http://www.getfit.ro/......serie.html

Deci cand poti peste 10 repetari, maresti greutatea.

| dracu14 a răspuns:

2-4 serii a cate 10-12 repetari, cu o greutate mare, cand poti sa faci mai mult de 12 repetari maresti greutatea

| cristi1505 a răspuns:

1. 3 feluri de exercitii deferite la fiecare grupa(ex:biceps-flexii cu bara, flexii normale cu gantere si flexii hammer cu gantere).
2.Cate 4 serii la fiecare exercitiu a cate 10-12 repetari pe serie.
3. Faci cu o greutate care nu iti permite sa sari de 12 repetari(o greutate suficent de mare care te impiedica sa sari de a 12-a repetare).

| LuKyan_Luky_1996 a răspuns:

Depinde de greutatea ta, inaltime, varsta cat si de dezvoltarea curpului!