| anonim_4396 a întrebat:

Puteti sa imi spuneti de cat timp faceti sala si cat impingeti la piep?

4 răspunsuri:
| d3men7zel a răspuns:

Fac de ceva timp sala, si la piept am ajuns sa imping 85. Este foarte important sa inveti sa impingi in cel mai eficient mod cu putinta din doua motive, vei ajunge sa impingi greutati mai mari si automat vei creste in forta si masa musculara, vei reduce riscul unei accidentari aproape de 0.winking Chiar daca muschii si psihicul iti permit sa impingi mai mult, nu uita ca ligamentele au nevoie de timp.Deci Bafta happy fundatongue

| Cosmin86 a răspuns (pentru d3men7zel):

Impingi 85 la piept si ceri "funda"? penibil

| MassEffect a răspuns:

Fac sala de aprox 9 luni, recordul meu fiind de 95 kg 4 repetari fara ajutor.

| Maravilla a răspuns:

Ieri am inceput. si am impins 45kg lejer. cred ca maxim acum as putea impinge 60-70kg, dar am avut o accidentare grava si m-am lasat de sala aproape 1 an inainte impingeam si 120kg. bafta