| Myyy3 a întrebat:

Sall.Este vreo problema daca lucrez la sala de 2 ori pe saptamana pieptul abdomenul si bicepsul? Mentionez ca am 16 ani!

5 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Tine minte, daca te antrenezi muschii iti cresc cand te odihnesti iar daca nu faci odihna necesara atunci nu vei creste in volum ci iti vei forma corpul...

| SerbanSnake a răspuns:

Atata timp cat exista un timp de minimum 72 de ore de recuperare intre grupe e ok depinde si de cat de intens lucrezi, bafta.

| Cosmin86 a răspuns:

Da, o sa le ai mai putin dezvoltate.

astea sunt grupele cocalarilor, de ce le vrei dezoltate?

Umerii si tricepsul sunt mult mai importante decat bicepsul.

Antreneaza bicepsii de 2 ori pe saptamana, daca vrei sa te oftici cu rezultate proaste.

| Mikyss a răspuns:

Cred ca arati traznet!

| cristi1505 a răspuns:

Este de ajuns o data pe saptamana! Asa vei avea si timp de refacere! Abdomenul merge maxim de 2 ori pe saptamana.In legatura cu bicepsul...este o grupa mica deci nu ii trebuie mai mult de un antrenament pe saptamana.Idea este sa fie intens si oricum bicepsul il antrenezi si cand lucrezi spatele!