| whein1991 a întrebat:

de cateva luni m-am apucat de sala si unii instructori de acolo mi-au spus ca pieptul+bicepsul trebuie sa il lucrez de doua ori pe saptamana deoarece sunt cele mai importante grupe.Voi ce credeti ar trebui sa fac piept+biceps de doua ori pe saptamana?

Răspuns Câştigător
| Sup3rN0va a răspuns:

Depinde daca faci mai putine exercitii si mai putine serii poti face de 2 ori dar daca bagi ca spartu 4 exercitii si 4 serii atunci clar e posibil sa-ti supraantrenezi grupele si sa nu-ti creasca masa musculara.

| FitMonkey a răspuns (pentru Sup3rN0va):

Si e ok sa faci de 2x antrenament pentru bicepsi la caterinca? iti bati joc de ele? le antrenezi o data pe saptamana intens ce pnm big grin

| Sup3rN0va a răspuns (pentru FitMonkey):

Adica daca reduci la 2 exercitii poti lucra de 2 ori pe saptamana bineinteles nu faci aceleasi exercitii.happyAm auzit si eu.

7 răspunsuri:
| Nickname1890 a răspuns:

Pieptul poti sa il lucrezi de 2 ori pe saptamana, dar bicepsul nu e nicidecum o grupa importanta. Poti chiar sa nu il lucrezi deloc, doar indirect din exercitiile pentru spate si tot o sa fii ok.

| xDr0gs a răspuns:

De 3 ori pe saptamana, 2 zile pauza!

| FitMonkey a răspuns:

Pieptul e grupa mare se lucreaza o data pe saptaman!
si nici bicepsii nu are rost de 2x fiindca biceps intra si cand faci spate

| FuriousMadalin96 a răspuns:

Aiurea,toate grupele de muschi sunt importante, le lucrezi o data si bine.

| David123tpu a răspuns:

Da ar trebui