| TheQuestionQuestionQuestion a întrebat:

Salut.Am 15 ani, 1, 84 si 80 kg.se poate combina oarecum sala de forta cu kickboxul? Avantaje si dezavantaje sa imi spuneti.

6 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Sigur ca se poate, de fapt chiar ai nevoie de ambele. nu exista dezavantaje in acest sens. dezavantajul este ca te poti rani daca nu ai un antrenor bun la kickbox. este un sport dur. poti insa sa iei in calcul si alte sporturi. karate, aikido...

| LimonadaBaa a răspuns:

Se pot combina aceste doua activitati. Avantajul este ca iti dezvolti forta, dar dezavantajul este ca daca pui masa musculara foarte multa, este riscul de a-ti pierde din viteza cu care executi loviturile.

| DomnulKat a răspuns (pentru LimonadaBaa):

Gândești nu?

| LimonadaBaa a răspuns (pentru DomnulKat):

Da, gandesc.Chiar te rog sa pui 100 de kg. muschi pe tine si dupa sa vezi daca mai ai viteza pe care o ai acum.

| DomnulKat a răspuns (pentru LimonadaBaa):

Bă copile.De la 12 ani am început sală, kickboxing.Am 18 acum.Am pus 20kg de masă musculară. Pentru creierul tău 100 nu pune nimeni.Și tocmai pe zi ce trece îmi antrenez reflexele, loviturile, și sunt din ce în ce mai rapide.Ai poză cu Mike Tyson la profil? Du-te și spune-i și lui asta.

| DomnulKat a răspuns:

Eu asta fac de la 12 ani, nu există dezavantaje.