| ManolacheMihai1988 a întrebat:

Am 15 ani si recent m-am apucat de sala(am fost de trei ori saptamana asta).Nu am mai facut sala inainte,e prima data. Vineri am avut antrenament pentru biceps si acum,am o durere ingrozitoare la brate,nu pot sa le indrept,stau strambe, ma doare in zona incheieturii cotului cand incerc sa-l indrept.Este cumva febra musculara sau intindere? Sunt paranoic la chestii de genul...multumesc anticipat!

12 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Febra. Te-a invatat un antrenor sau ai facut tu de capul tau?

| cristiww a răspuns:

Ai rabdare, o sa iti treaca febra in cateva zile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Așa se întâmplă la început. Până se acomodează corpul cu schimbarea.

| ManolacheMihai1988 explică (pentru Cosmin86):

Pai...in mare parte am lucrat eu, nu cu un antrenor.Merg la sala cu un prieten care face sala de 8-9 luni si mi-a aratat el pasii etc.

| Paul754880338 a răspuns:

Este febra musculara, nu te ingrijora. Nu de fiecare data de acum incolo va fi la fel de dureroasa. Mai probabil este ca entuziasmul tau de inceput a depasit un pic capacitatea muschiului de a face fata unui nou stimul.

| danaieladaniela a răspuns:

Este febra musculara, nu te ingrijora este normal pana corpul se obisnuie

| Cosmin86 a răspuns (pentru ManolacheMihai1988):

Nu e prea ok ca te-a invatat tot un incepator (da, cat timp ai sub 1-2 ani de sala esti incepator).
Vorbeste cu un antrenor (cineva cu cel putin 10 ani de sala).

| ManolacheMihai1988 explică (pentru Paul754880338):

Tocmai..nu prea m-am solicitat, am folosit gantere de 2.5 si 5 kg si la aparatele cu scripete 15 si 20 de kg

| Paul754880338 a răspuns (pentru ManolacheMihai1988):

Hmmm.
Tinere, daca nu te-ai solicitat, asa cum spui, atunci poate te-au intepat doua albine simultan in brate.happy
Nu crezi ca incerci sa contrazici ceva despre care inca nu stii suficient?
Crede-ma este clasicul entuziasm mai mare decat capacitatea muschiului de a suporta stimulul.
Dar, oricum, eu sunt deschis la nou. Daca afli un raspuns care sta in picioare ( sau chiar nu sta) spune-mi si mie te rog.
Nu vreau sa fiu sarcastic ci doar imi place entuziasmul amestecat cu necunoastere.

| ManolacheMihai1988 explică (pentru Paul754880338):

Ehh xD multumesc mult pentru informatii, cum am mai zis, sunt destul de paranoic

| aXy99 a răspuns:

Daca te-ai fortat e posibil sa ai intindere, desi 99% ai doar o febra foarte puternica.

| ManolacheMihai1988 explică (pentru aXy99):

Sunt bine, ma mai doare foarte putin mana dreapta, intr-adevar, a fost o febra musculara big grin