| Bălănică_Vlăduț_1999 a întrebat:

Salut, am împlinit 14 ani de o luna. Am 60 de kg și 1, 70 m. Întrebarea este: ar mai trebui sa slabesc sau am o masa potrivită?

Răspuns Câştigător
| Ana1687 a răspuns:

Esti ok, in general trebuie să ai cu 10 kg mai putin decat inaltimea deci esti bine

| Justme1997 a răspuns (pentru Ana1687):

Regula asta este destul de aspră, eu am doar 5 kg diferență și port mărimea S. Calcularea indexului de masă corporală este mai ok, se găsește calculator online

| Ana1687 a răspuns (pentru Justme1997):

Am spus in general, nu e o lege, exista si exceptii, avem amandoi dreptatewinking

| Bălănică_Vlăduț_1999 explică (pentru Ana1687):

Mulțumesc!

| Ana1687 a răspuns (pentru Bălănică_Vlăduț_1999):

Cu placere big grin

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Esti perfect la varsta, inaltimea si greutatea asta!

| Justme1997 a răspuns:

Cred că ai o greutate ok pentru că ești înaltă.