| Afsdghvcs a întrebat:

Salut am o întrebare dacă costum o cupa de creiatina, una de proteina whey op și 2 cupe de la mamut whey e cam mult?

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Tu nu stii sa scrii? Ai crescut in padure?

| N0xEterniS a răspuns:

Intr-o zi? Depinde. Ai peste 100kg si faci bodybuilding, powerlifting, strongman ceva de genul? Atunci nu e mult. Dar daca ai undeva la 60-70 kg si faci sala de 3-4 ori pe saptamana, vezi intai de alimentatie corespunzatoare si dupa suplimente. 2 cupe pe zi, sa zicem 1 dimineata si 1 dupa antrenament + creatina e suficient. Ai putea de asemenea sa nu iei dimineata si in loc sa mananci mancare.
Sa-ti amintesti ca in general iti trebuie 2x greutatea ta, ex : Daca ai 70 kg, ar fi recomandat sa iei 140 g de proteina pe zi ( sau doar in zilele cand faci sala ). Tot la fel iti cam trebuie peste 20-25g de proteina la fiecare masa pentru sintetizare.