| xAnonimBlack a întrebat:

Salut, am o intrebare :
Un antrenament de culturism cat timp trebuie sa tina maxim? avand in vedere ca fac doar 2 grupe musculare maxim in ziua respectiva. Multumesc FUNDA si seriozitate.

Răspuns Câştigător
| Wehes a răspuns:

Din cate am citit, cat mai putin. Trebuie lucrat tot timpu pe intesitate. 1 serie si maxim 1-2 minute pauza nu sa te lungesti 10 minute dupa ce ai facut 10 repetari.
Deci ar trebui sa dureze 1 ora - 1 ora jumate.
Daca gresesc sa ma corecteze cine crede happy

| xAnonimBlack explică (pentru Wehes):

Mersi mult, azi am facut doar piept si doar 30 min a tinut antrenamentul happy

| Wehes a răspuns (pentru xAnonimBlack):

Bravo. Tine-o tot asa si o sa ajungi ''mare'' happy! Bafta big grin

7 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Un antrenament de culturism trebuie sa dureze maxim o ora, trebuie facute putine repetari cu greutati mai grele, nu multe repetari cu greuatati mai usoare.

| cristi1505 a răspuns:

Trebuie sa dureze o ora, o ora si 15 minute maxim! Daca antrenamentul dureaza mai mult vei ajunge la supraantrenament deci =>cresterea masei musculare mai lenta.

| FitMonkey a răspuns:

Maxim o ora!
si da, se lucreaza maxim 2 grupe/zi

| dyk3yy a răspuns:

Maxim 1 ora.

| Sima_Cristian_1999 a răspuns:

Lucreaza maxim o ora altfel poti sa iti distrugi corpul.