| johnarmand a întrebat:

Salut! Am vârsta de 16 ani și vreau sa ma reapuc de fotbal dar nu știu dacă are rost.Am mai facut fotbal la vârsta de 11/12 ani dar am facut doar un an jumătate in rest pe la mine pe la țara și prin curtea școlii destul de mult timp..Joc destul de ok (sunt slăbuț și înalt).Voi ce credeți?

Răspuns Câştigător
| helpforyou a răspuns:

Parerea unui antrenor ai cerut-o? El este cel mai in masura sa te testeze si sa-ti spuna de cat efort suplimentar ai nevoie sa ajungi din urma colegii de generatie. Dar, da, te poti reapuca de antrenament, iar pentru a face perfomanta, doar in cadrul unui club.

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Este cam tarziu pentru tine sa te apuci acum de fotbal la 16 ani, dar daca ai talent nativ si te poate evalua un anternor... doar acela iti poate spune daca ai sanse, sa mai joci sau nu.
In ce priveste jucatul fotbalului in curtea scolii nu-ti trebuie cine stie ce talent, ca toti baietii o fac si asta fara sa aiba talent, doar de distractie.