| AndreyTheGuy a întrebat:

Salut, anul viitor in vara as vrea sa merg cu bicicleta la munte. Eu am un devron riddle, credeti ca pot face macar fairy trail cu el? (La sinaia) Si daca nu, ce modificari trebuie sa ii aduc?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te sinucide singur. Pentru ce vrei tu ai nevoie de bicicleta pentru enduro dacă nu chiar downhill, full suspension, furca de cel puțin 160 mm. O bicicletă pentru acest sport ajunge sa coste și 16.000 lei. Asta dacă vrei ceva de bun și sa fii sigur ca ajungi intreg acasă. De fapt poți sa te dai cu orice tip de bicicleta, dar o faci pe răspunderea ta. Dar nu forța o bicicletă pentru ceva ce nu a fost conceput. Și nu ai ce modificări sa ii aduci actualei biciclete decât sa o vinzi și sa cumperi alta.

| AndreyTheGuy explică (pentru anonim_4396):

Vreau sa fac doar traseele usoare (fairy trail)

| anonim_4396 a răspuns (pentru AndreyTheGuy):

Din astea nu poți face pe orice tip de bicicletă, cât de "ușor" ar fi traseul. Fără un fully nici nu se discută. Asta încerc să îți explic aici. Las și un link.
https://youtu.be/akKr447fJj4

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iar dacă te tine buzunarul, spor la treaba.

https://www.bikexpert.ro/......ntain-bike