| IonutP22 a întrebat:

Salut,
As dori sa ma re-apuc sa fac sport. Gen, sa fac acasa antrenament ca la sala in jur de 7 dimineata. Intrebarea ar fi pentru cine are cunostinte si poate sa ma ajute cu un raspuns. Ar fi indicat sa mananc inainte de antrenament sau dupa ce termin antrenamentul?

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde cât mănânci.

| RoCkKiD a răspuns:

E irelevant, depinde de corpul tau. Eu de exemplu nu ma simt bine daca mananc cu putin timp inainte sa fac efort dar asta nu e valabil la toata lumea.

Incearca amble evariante si vezi ce merge la tine.

Probabil o sa iti zica unii ca o sa arzi mai multa grasime pe stomacul gol, dar realitatea e ca daca nu ai un regim foarte precis, nu o sa fie nici o diferenta.

| wildthing a răspuns:

In mod normal ar trebui sa mananci cu cel putin 2 ore inainte de antrenament, pentru ca altfel "iti vine mancarea inapoi". Cum tu vrei sa faci asta la 7 dimineata, ma indoiesc ca te vei trezi la 5 ca sa mananci...deci eu zic ca ar trebui sa te trezesti, sa faci antrenamentul si apoi sa mananci.

| RxTx a răspuns:

As dori sa ma apuc de băutură inainte de 7 dimineata indicat ar fi sa beau votca prima data sau sa incep cu vinul si cu berea?

Cam la fel suna tot bătaie peste bătaie

Ca iei bataie cu parul apoi cu nuiaua sau ca incepi cu biciul apoi esti luat la curele tot tortura se cheama.

Asa ca sport peste sport tot sport miscare se cheama pentru organismul tau

Tu crezi ca organismul tau o sa stie ca pe unul il faci de capul tau si pe altul supravegheat si ii dai tu numele antrenament

Ai putea incerca o incalzire usoara dimineata apoi te duci la antrenament
Si daca iti mai ramane energid te duci la ceva munca tot cu sport cu miscare dar barimi primrsti si bani pentru sportul pe care il faci

| RxTx a răspuns:

Cunosc un fotbalist am lucrat cu el la un depozit in Anglia zbura printre rafturi se antrena facand 100 lire / zi
Si e fotbalist ce lucreaza acum la o exhipa de fotbal de aici din Romania
Asa se antreneaza el la depozitul respectiv

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ceva usor cu 30 min inainte.

| IonutP22 explică:

Ok, am inteles ideea. Cel mai bun mod de a cunoaste este practica. Sa aveti zile frumoase!