| Adoniss a întrebat:

imi poate spune si mie cineva daca e bine sa ma apuc de la 16 ani sa iau proteine dupa antrenamentul de la sala de forta ..mentionez ca practic acest sport de 2 luni si am un bagaj ddezvoltat de "cunostinte"

6 răspunsuri:
| JokerV a răspuns:

Ma nu stiu ce sa zic pe produse zice ca trebuie sa ai minim 18 ani na poate are efecte secundara la o varsta mai mica sau ceva eu as recomanda sa incerci de la 17 daca chiar vrei

| Dkgray a răspuns:

Foarte dezvoltat bagaj ai din moment ce nu stii daca e ok sa iei o pudra proteica.
Daca ai alimentatia, antrenamentul si odihna bine puse la punct poti lua si un concentrat proteic.

| Adrianetc a răspuns:

Poti lua, dar sa ai incredere, sa te informezi ce fel de proteine sa iei, sa aiba o concentratie mai mare de proteine, acum nu se stie exact, majoritatea zic ca nu au niciun efect negativ, insa daca un anumit tip de proteine are concentratie de 80% proteine, gandeste-te ce are in rest. ceva natural nu se prea poate.

| Dkgray a răspuns (pentru Adrianetc):

Are grasimi, carbohidrati, vitamine si minerale pe langa proteine.

| Andrei_Rusu_Andrei_1990 a răspuns:

Toata lumea are o idee proasta despre proteine, multi pleca de la niste cunostinte foarte proaste cum ca daca nu le mai iei ti se lasa pielea, cum am preciza si in alt raspuns in prima faza incearca sa-ti pui la punct alimentatia adica in primele 2 luni,dupa ce se obisnuieste organismul poti lua si proteine, nu-ti trebuie cu concentratie foarte mare, iti trebuie cu asimilare rapida, sa poti lua inainte si dupa antrenament, de ce inainte si dupa?