| Ezlot a întrebat:

Salut.as vrea sa aud si eu cateva pareri despre creatine.sunt bune sau nu.am auzit ca deca te lasi de sala ti se lasa masa musculara?

Răspuns Câştigător
| ProCulturism a răspuns:

Salut!
Creatina monohidrata este un supliment natural, supranumit steroidul saracului. Iti da energie, vitalitate si forta pentru a te intrece pe tine in sala de forta. Nu are rezultate vizibile si e doar ca un fel de mic avantaj. E recomandata daca esti culturist, faci sala des si vrei sa te intreci pe tine. Fi foarte atent deoarece majoritatea suplimentelor de pe piata sunt trecute prin procese chimice in care e posibil sa se contamineze si sa devina toxice.
E decizia ta personala, dar dupa parerea mea majoritatea suplimentelor nu sunt sufiecient de bune pentru a risca, iti dau un mic avantaj prea mic!
Succes!
http://proculturism.com
PS: Firmele de suplimente vor sa te faca sa crezi ca daca le cumperi produsele te vei transforma intr-un monstu cu muschi! Nu e adevarat, doar prin munca poti ajunge intr-o stare fizica excelenta.

| Ezlot explică (pentru ProCulturism):

Vrei sa dai mai multe detalii despre intrebare?

| Ezlot explică (pentru ProCulturism):

Salut as vrea sa mai slabes si eu peste 5 kg.Am 17 ani fac sala de 4 ori pe saptaman, as vrea sa iau ceva si pentru arderea grasimilor si pentru masa musculare dar nu stiu ce am un buget de 150 ron...imi poti da si u niste pareri si sa imi spui ce produse crezi ca sunt bune pentru cerintele mele.pentru ca vad ca esti profesionist.mersi mult

3 răspunsuri:
| 13 a răspuns:

Prietena asculta sfatu cuiva care nu vrea sa ti le vanda. Creatina e ceva ce corpul omenesc produce natural. Exact ca si hormonii. Este destul de idiot sa iei creatina pana iti iese pe urechi. pentru ca tu nu stii exact de cata ai nevoie si aia de care nu ai nevoie se depune ca si grasime. Creatina este practic energie suplimentara pentru muschi. Daca vrei sa faci sala ia aminoacizi si incearca sa bezi zilnic 2-3 albusuri de uo si macar un litru de lapte. Le poti cumpara din piata de la tarani nu din magazin unde-s si scumpe si tratae cu tot felul de porcarii.Si NU muschii nu se lasa dupa nici un fel de supliment alimntar. Orice muschi isi pierde din densitate si volum cu timpu daca nu il folosesti. E si normal, corpu incearca sa consume cat mai putin posibil si atunci da jos ce-i in plus. Muschii fiind consumatori de enrgie. Un muschi pectoral care impinge azi cu 150 de kg o sa scada daca 5 luni impinge doar cate 10 kg in activitai obisnuite zilnice. dar te sfatuiesc sa nu iei creatina numai in cazul in care faci un sport care solicita muschii extrem de mult. Pentru sala si crestere in masa ia proteine si mananca sanatos.