| InTeReSsUl04444 a întrebat:

As vrea sa pun ceva muschi pe mine si as vrea sa imi cumpar niste aparate greutati, etc.Imi puteti arata si mie ce sa imi cumpar as vrea ceva min. 20 kg si max. 120 kg.As vrea sa-mi lucrez mult pieptul,bratele, abdomenul si spatele.Pretul sa nu treaca de 5000 lei.Ms+FUNDA.

Răspuns Câştigător
| FitnessTrainer a răspuns:

5000 lei? De banii astia iti iei o gramada... Ia-ti o bara dreapta, bara Z, gantere reglabile (dar vezi sa incapa cat de mult pe ele), bare paralele (aparat la care faci flotari la paralele), banca cu suport pentru piept, multe discuri (sa fie si de 15kg si de 10, si 5 etc. vezi tu happy Iti calculezi in functie de bare si forta pe care o ai). Daca ti-ar ajunge banii ar fi bine si o presa pentru picioare...
P.S: Vezi daca gasesti un loc unde sa poti face tractiuni cu priza larga pentru spate ca sa economisesti niste bani.
Bafta!

| FitnessTrainer a răspuns (pentru FitnessTrainer):

Apropo, sa te uiti cand cumperi discurile sa aiba diametrul barei. Sunt discuri de 50 pentru bara olimpica, si de 30 pentru bara normala (inclusiv gantere). Daca nu, iti iei o bara dreapta de 9-10 kg in loc de olimpiada si iei doar discuri de 30. SA ai spor!

| InTeReSsUl04444 explică (pentru FitnessTrainer):

Te-as ruga, daca poti sa imi faci un wishlist cu produsele pe care le consideri tu bune.Ms.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Pai... vrei sa le iei noi sau second hand? Discurile cam toate sunt bune, doar sa se potriveasca pe bara. Mai intai sa-ti iei barele. Daca vrei second hand poti sa cauti pe olx sau tocmai.ro.Poate gasesti pe cineva din judet cu tine si va intelegeti. Daca nu...te interesezi de un site de pe care ai putea lua mai multe si rezolvi si cu transport gratis si imi dai reply happy

| InTeReSsUl04444 explică (pentru FitnessTrainer):

Pai eu ma gandeam la Sportaddict.

| FitnessTrainer a răspuns (pentru InTeReSsUl04444):

Uite... Unul din asta ar fi bun http://www.sportaddict.ro/aparat-multifunctional-4-posturi-hg-2054 daca ai putea sa gasesti mai ieftin ar fi ok. DAca nu si doar banca cu suport pentru piept e ok... Mai cauta tu. in general toate sunt bune. Cauti astfel incat sa te incardrezi in pret. Discurile le poti lua totusi second hand deoarece nu-i nicio diferenta:) 5 kg e intotdeauna 5 kg. Vezi sa nu fie mai mult de 5 lei/kg, chiar mai putin.

9 răspunsuri:
| FatUglyVirgin a răspuns:

Si oare de ce nu te duci la sala si vrei sa dai 80lei pe luna?

| InTeReSsUl04444 explică (pentru FatUglyVirgin):

Unde stau eu nu e nicio sala

| Lucian_Magnus_1980 a răspuns:

Fa-ti un abonament la o sala. Baga de 2-3 ori pe saptamana minim o ora intens. Dupa prima saptamana o sa-ti treaca febra musculara si o sa vezi ce fel de organism ai. Doar dupa poti lua o decizie sanatoasa.

| TMNT2013 a răspuns:

Masa musculara=grupe mari=piept, spate, coapse.

Daca nu iti lucrezi picioarele o sa arati ca un handicapat.

Trebuie sa alegi ori pui muschi ori faci patratele...cand pui muschi ai nevoie de calorii si carbohidrati iar cand faci patratele nu ai voie sa consumi asa ceva asa ca mai intai pui masa musculara iar apoi faci patratele ele se fac prin definire.Dar mai intai trebuie sa pui masa caci daca ai 50 de kg trebuie sa ajungi la vreo 80 si apoi incepi definirea.