| beatbox97alex a întrebat:

Astazi am facut un meci de skandenberg cu un prieten,pe care il puneam usor la mana stanga.Dar am observat ca in timpul meciului eu ma miscam cu cotul intr-o parte, adica se ducea de la loc si reusea sa ma pun usor.
Vreau sa invat niste tehnici prin care sa mentin cotul in pozita care trebuie, plus un antrenament la sala pentru muschii care sunt solicitati in acest sport.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Cam asa e un antrenament la sala : http://www.youtube.com/watch?v=c2Xf9JgeBis

Dar cel mai bun antrenament ramane tot ala la masa speciala, cu oameni.

tehnici sunt multe, alege-ti una si fa-o ca lumea ( eu prefer top-roll high hand pe liber si side pressure in strap )

3 răspunsuri:
| ionutzsteaua86 a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa te uiti la inregistrarile cu Ioan Oncescu, sigur ai auzit de el.De acolo poti invata tehnici cate vrei.Ti-as fi dat eu exemple de tehnici insa din pacate nu stiu mai nimic in afara de faptul ca pentru a avea sanse mai mari trebuie sa te fortezi cat poti de mult chiar din prima sutime in care s-a zis start. Succes!

| Cosmin86 a răspuns (pentru ionutzsteaua86):

Nu mai stii nimic? le-ai stiut vreodata? tongue

cum sa uiti un top-roll sau un hook?

| ionutzsteaua86 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am spus "nu stiu mai nimic" nu am spus "nu mai stiu nimic " laughing fii mai atent tongue