| Sjsnznx123432 a întrebat:

Ce exercitii imi puteti recomanda ca sa slabesc, pentru ca sunt un pic gras si am sunci?

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Cardio sau arte martiale.

Eu am slabit 8 kg in 2 luni de kickboxing big grin

| CristiStefan20 a răspuns:

Vezi întâi câte calorii are nevoie organismul tau,începi să-ți contorizezi caloriile,intri in deficit caloric dar nu înfometare încerca sa ti iei necesarul de proteine, carbohidrați si grăsimi de care ai nevoie si încerca sa faci exerciții in care sa ti folosești tot corpul gen genuflexiuni, flotări, tracțiuni, sprinturi, sari coarda si încerca sa le faci cu minim de pauza ca sa fie intens si nu uita sa consumi apa.

| Sjsnznx123432 explică (pentru CristiStefan20):

Am 60 kg, dar am si 1.70 inaltime

| CristiStefan20 a răspuns (pentru Sjsnznx123432):

După părerea mea, esti ok, dacă te apuci de sport si cu alimentație cât de cât adecvată o sa scapi de surplusul de grasime. Mult succes!