| VasileTraianPateu123 a întrebat:

Salut, daca am luat creatina 3 luni si nu mai am cum sa ajung la sala o perioada, dar totusi am o viata foarte activa, este recomandat sa continui suplimentarea sau ma reapuc odata cu antrenamentele?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu ai nevoie cu suplimente de craetina, fiindca corpul uman le produce singur.
Luand ceva ce nu ai nevoie, doar pentru ca asa ai auzit la altii, poti sa iti faci rau sau sa generezi anumite inbalansuri hormonale, care nu-ti sunt necesare.
Mananaca sanatos, fii activ si corpul tau produce tot ce are nevoie.

| raMLesS a răspuns:

Fa chalistenice, iti trebuie decat o bara de tractiuni, un ghiozdan, si ceva greutati (daca n-ai, poti sa bagi in el un bidon de apa/nisip de 10L) n-are rost sa pierzi progresul aiurea doar pentru ca nu mai faci sala momentan, e pacat de munca ta.
Creatina iti imbunatateste performantele cand ridici greutati, faci efort/alergim etc,,, daca nu mai faci, nu are rost sa mai iei ca iei degeaba... oricum ea se aduna in organism odata ce incepi iar sa faci load.

| blackann a răspuns:

rolling on the floor nu o asculta pe Violetta, te rog eu. Altuia i-a spus ca poate sa moara de la creatina. Te rog n-o baga in seama. rolling on the floor)

Nu ar fi indicat daca nu mergi la sala, cel mai bine sa te reapuci cand reiei sala.

| raMLesS a răspuns (pentru blackann):

E proasta tare aia, nu inteleg de unde isi ia informatiile... ma enerveaza babaciunea aia.