| anonim_4396 a întrebat:

Daca am probleme cu articulatiile umarului si incheietura dreapta merita sa ma apuc de box? Daca nu, ce alt sport sa incerc?

Răspuns Câştigător
| TheGentleman a răspuns:

Practicarea boxului (poate) duce la boli neuropsihice severe, cum ar fi demența pugilistică happy

| Cosmin86 a răspuns (pentru TheGentleman):

Poti sa faci box si fara sa participi la concursuri/gale.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.
Orice altceva.

| anonimg a răspuns:

Orice sport îți va solicita articulațiile. Dar una este să le soliciți tu, alta este să te lovească cineva, și mai ales să le suprasoliciți la un meci de box.
Încălzirea mușchilor și articulațiilor mai înainte de orice efort este necesară.

| Iote a răspuns:

Daca ai probleme cu articulatiile (si se vor extinde si pe stanga, la picioare), nu poti face nici un sport, cu atat mai putin box.

| Daniel323 a răspuns:

Darts si folosesti doar mana stanga.