| wtk345 a întrebat:

Daca as face tractiuni, m-as mai dezvolta in inaltime, sau as ramane la fel?

Răspuns Câştigător
| MassEffect a răspuns:

In inaltime nu cred ca o sa cresi dar o sa ti se lateasca spatele daca faci tractiuni cu priza larga.

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa exercitii pilometrice care ajuta la dezvoltare! In general, faza cu crescutul in inaltime e cam falsa. E de genetic. Oricum incearca exercitii pilometrice.

| Wehes a răspuns:

Nu stiu ce legatura au tractiunile cu inaltimea.
Daca faci tractiuni te latesti in spate.

| aLeXaNdru145 a răspuns:

De la tractiuni te latesti in spate, nu au nici'o legatura cu inaltimea.

| MLorand78 a răspuns:

Din cate stiu eu nu iti afecteaza cresterea in inaltime, doar daca faci ridicari cu halterele din picioare iti afecteaza cresterea, asa am auzit.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MLorand78):

Spune-le alora de la care ai auzit ca sunt redusi mintal

| MLorand78 a răspuns (pentru Cosmin86):

Am auzit aici pe TPU. Deci daca faci cu haltera din picioare si esti in crestere nu iti afecteaza cresterea in inaltime?

| Cosmin86 a răspuns (pentru MLorand78):

Niciun exercitiu nu-ti afecteaza cresterea in inaltime ( poate doar daca te accidentezi, gen sa-ti rupi spatele )

uite si documenteaza-te:
http://hunkbody.ro/qa-trasul-de-fiare-imi-afecteaza-cresterea-in-inaltime/

| Knife00 a răspuns:

Inaltimii nu prea ai ce sa-i faci oricum..doar sa mananci bine si sanatos si sa dormi mult. Nici inotul nu te-ar ajuta cine stie ce. Inaltimea e determinata genetic. Si cum au mai zis unii pe-aici, de la tractiuni te latesti in spate.