| ChristianAlex a întrebat:

De maine incep sa iau creatina dimineata si dupa sala. Am inteles ca de dimineata trebuie sa o iau pe stomacul gol. Pot sa mananc ceva imediat dupa?

16 răspunsuri:
| greyhound a răspuns:

Pai eu beau un shake dimineata, care contine si creatina, si dupa 20-30 minute mananc

| Prezidentul a răspuns:

Afla de aici: http://youtu.be/ikS296-yeag
Eu te sfatuiesc sa nu iei...

| Azµre a răspuns (pentru Prezidentul):

Epic!

| ChristianAlex explică (pentru Prezidentul):

Nu prea mi-a raspuns la intrebare. Deci pana la urma pot sa mananc ceva dupa ce iau?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Prezidentul):

Argumenteaza de ce sfatuiesti asta. Creatina e unul din cele mai bune suplimente

| ChristianAlex explică (pentru Cosmin86):

Cosmin,ar trebui sa iau creatina asta si in zilele de pauza?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Pai tinand cont ca muschii cresc in zilele de pauza, nu e logic sa iei si atunci?

| ChristianAlex explică (pentru Cosmin86):

Ok inca ceva. Am auzit ca in primele saptamani (nu stiu cate mai exact) trebuie sa iau 15 g de creatina pe zi ca sa umplu nu stiu ce nu stiu exact. Trebuie neaparat sa iau 15 g? Nu e cam mult?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianAlex):

"faza de incarcare". Complet inutila, sari peste.

Ce creatina folosesti?

| ChristianAlex explică (pentru Cosmin86):

Monorhida.

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Monohidrata vrei sa spui.

cea mai slaba si mai simpla, dar isi face cat de cat treaba. Sa o iei cu carbo simpli obligatoriu ( altfel se pierde peste 60 % din ea ). Oricum vreo 30 % se pierde indiferent cum o iei happy

Ramai la 5-7 gr pe zi + 20-30 de gr de carbo simpli acnd o iei

| ChristianAlex explică (pentru Cosmin86):

Carbo simpli? Adica dextroza de aia? In ce gasesc carbo simpli?

| Cosmin86 a răspuns (pentru ChristianAlex):

Carbo simpli = miere, suc de struguri, zahar, dextroza, orez alb, unele fructe

| ChristianAlex explică (pentru Cosmin86):

Eu o iau cu suc de portocale 250 ml. Sa mai pun si 2 3 lingurite de zahar sau cate ar trebui? Sau cate lingurite de miere ar trebui sa pun ca sa completez 30 g de carbo

| aLeXaNdru145 a răspuns:

Fratele meu, creatina se ia inainte de antrenament.nu dupawinking

| MassEffect a răspuns:

Da poti sa mananci.