| Nirgomax a întrebat:

Salut, de o saptaman sunt pe bulk am 15, 73 kg si 1.85-1.86, daca ma tin de el pana in vara o as putea sa ajung la 80 kg? Alimentatia e destul de buna, undeva la 4 mese pe zi, unt de arahide + shake proteic si tot de luna asta as mai lua si serious mass timp de o luna. ca calorii as zice undeva la 2300 2-400.

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Pare ok. Serious mass, spre deosebire de alte gainere, are foarte foarte putin zahar!

6 răspunsuri:
| siriusblack98 a răspuns:

Numarul de calorii zilnice este prea mic.Gandeste-te ca tu arzi la sala peste 1000 de calorii la fiecare antrenament + ca arzi calorii si in zilele de pauza dintre antrenamente, asta deoarece corpul lucreaza din greu sa repare fibrele musculare rupte. Fara un minim de 2, 8k calorii/zi nu ai sanse.

| Cosmin86 a răspuns (pentru siriusblack98):

Pe bune, chiar atat de mult arzi la un antrenament? eu credeam ca 2-300.

| Nirgomax explică (pentru Cosmin86):

Da de asta m-am mirat si eu, salut, ce parere ai de serious mass + o creatina?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nirgomax):

Pare ok. Serious mass, spre deosebire de alte gainere, are foarte foarte putin zahar!

| Apokales a răspuns:

Cu 2400 de calorii nu ai nici o sansa sa iei 80 kg pana in vara.

| MadalinVoicu98 a răspuns:

Este prea mic surplusu, 2400 calorii mai ales daca faci si sala.Eu mentin 81 kg cu 2100 2200 calorii dar ma antrenez odata pe saptamana nu stiu de tine dar 81 kg nu am facut din 2100 2200 calorii doar mentin greutatea, 81 am facut-o din 3k + calorii

| Nirgomax explică:

Scuzati-ma m-am grăbit si in loc sa scriu 3400 am scris 2300