| ioanadh a întrebat:

Deci, eu sar coarda de cateva zile dar vreau sa stiu cate sarituri ar trebui sa fac ca sa slabesc 3-5 kg pe luna. Azi am facut 500 in 5 serii.
Funda

3 răspunsuri:
| JohnnyBi a răspuns:

Alimentatia = 80% din modificarile suportate de corp. daca ai un ritm de 2200 kcal/zi pentru mentinere si tu faci 129381209381290 serii de sarit coarda, dar din alimentatie treci peste 2200 la sfarsitul unei zile NU VEI SLABI.

pasul 1. pui la punct alimentatia
pasul 2. sport
pasul 3. daca nu functioneaza, reduci la alimentatie kcal, cresti aportul de sport
pasul 4. repeti primele 3 pana rezolvi

| OnuOnulică a răspuns:

Continuă în acest fel. În câteva luni o să observi diferența.

| biadia a răspuns:

Din cate stiu, exista un anumit tip de coarda care iti arata cate calorii consumi.