| BrianSpilner a întrebat:

Dupa o pauza de 1 an de zile, m-am apuc iar sa fac abdomene, doar ca acum cand fac, se aude un lichid gen in stomac, fara sa beau apa inainte sau ceva. Stie cineva de ce se aude si ce ar trebui sa fac?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E normal sa se auda. Nu bei lichide deloc?

| BrianSpilner explică (pentru darrio2007):

Ba da, dar nu inainte sa fac antrenamentul

| RAY a răspuns:

Iar iti enervezi coloana, sa vezi dureri, baga flotari, genoflexiuni cu doua gantere, la bara

| sierra1 a răspuns:

Fă-ți un RMN să nu fie cumva vreo problemă serioasă

| alex495 a răspuns:

E normal stai linistit. Atata tot sa te opresti daca ti se face rau de la abdomene

| denisTiky a răspuns:

Nu cred ca nici macar cu 4-5 ore inainte sa le faci nu ai baut ceva. Orice ai face tot se aude, mai ales daca ai stomacul ceva mai mare. Daca se aude nu-i nici o problema, atata timp cat nimeni nu aude ca sa i se para scarbos sau ceva(oamenii sunt ciudati) nu-i nici o ingrijorare
Bafta la slabit!

| BrianSpilner explică (pentru denisTiky):

Nu e vorba de slabit, abdomenul meu e plat

| denisTiky a răspuns (pentru BrianSpilner):

Ok, a fost doar o presupunere. Inseamna ca faci abdomene doar ca sa te mentii, bine faci!

| aXy99 a răspuns (pentru BrianSpilner):

Daca ai vrea sa se vada patratelele, ar trebui sa slabesti, nu sa faci abdomene. Nu zic ca nu e bine sa faci, dar nu te va ajuta sa ai patratele. Daca faci abdomene pentru ca iti place, e perfect.

| BrianSpilner explică (pentru aXy99):

Nu am ce sa slabesc, omule, eu sunt slab de fel, am abdomenu plat nu am burta deloc

| George1337 a răspuns:

Chiar daca nu ai baut apa inainte nu inseamna ca nu mai ai deloc lichid in stomac, este normal, daca ai burta putin sau mai mult voluminoasa. In schimb daca nu ai burta voluminuasa (cum avem majoritatea romanilor) si esti plat, este o problema, pentru ca nu ar trebui sa ai atat de mult lichid in abdomen cat sa se poata auzi.