| GheorgheGino a întrebat:

Salut, este bun programul asta la sala? Eu lucrez 2 cu 2 si nu pot merge in zilele in care lucrez.
Joi:piept cu triceps
Vineri:picioare cu umeri
Duminica:spate cu biceps

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Pare ok. Am folosit si eu programul asta o perioada si a fost bun.

| Devil21 a răspuns:

Vineri mai bine faci picioare cu abdomen
Iar umerii ii faci duminica sau cel mai bine joi.

| CataCatalin994 a răspuns:

Depinde de cat timp faci sala, ce masa musculara ai pus pana acum, altfel nu poti stabili corect frecventa si intensitatea. De obicei la 3 zile pe saptamana mergi pe full body, dar daca ai mai mult de 3 ani de sala facuta in mod corect in spate nu mai pui masa.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CataCatalin994):

De ce sa nu pui? Unii pun si cu push-pull-legs si au peste 10 ani de sala. Si cu fullbody pui masa.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru Cosmin86):

Potentialul maxim genetic il atingi in 4-5 ani de sala facuti corect, cine pune masa dupa 10 ani de sala ori e habarnist in legatura cu sala si nutritia ori e pe steroizi.

Iar referitor la a doua parte a comentariului, da, cu full body pui masa, insa eu am spus ca nu mai pui dupa 2ani, deoarece in punctul ala trebuie sa scazi din frecventa si sa cresti in intensitate, fiind faza in care trebuie sa treci la un program de 4 zile pe saptamana, fie push pull fie upper lower.

| Cosmin86 a răspuns (pentru CataCatalin994):

"Potentialul maxim genetic il atingi in 4-5 ani de sala facuti corect", arata si mie sursa de unde ai scos aberatia asta.

| CataCatalin994 a răspuns (pentru Cosmin86):

Https://bodyrecomposition.com/muscle-gain/genetic-muscular-potential

Sute si mii de surse? Cauta efectiv orice studiu stiintific facut pe tema 'Potentialul maxim genetic natural in bodybuilding'.

Bodybuilding-ul functioneaza dupa Principiul Pareto.

E ok sa nu stii, problema apare cand nu stii si ai pareri, impresii, si mai si latri catre persoanele documentate.

Imi pare rau, te-am etichetat drept habarnist, parerist, si prost. Eu de d-astia ma feresc rau de tot, sunteti precum tantarii, peste tot, si pentru voi nu am pastile, dar pe internet am butonul de block!