| Adrian1555 a întrebat:

Salut
Eu nu suport sa beau shake-uri de banane sau alte chestii de genu
Mie imi place sa fac
Un shake cu lapte 800ml
Pudra nesquick
Si zahar
La ce adaug eu in compozitie imi reiese
31G proteine
267-Carbohidrati
19grasime
E ok in perioada de bulking sa incep ziua asa?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu este ok sa-ti incepi ziua cu un sake the rahaturi, pline de zahar.
Pana si 1 banana cu lapte este mult mai sanatoasa, decat porcariile de nesquick cu zahar sau proteine sintetice!

Incepe-ti ziua cu un mic dejun sanatos: oua, ham, rosii, castraveti, pateu, unt cu paine si branza samd.
Lasa rahaturile sintetice ca-ti distrug sanatatea!
Evita zaharul care-i cancerigen!
Invata sa mananci sanatos, daca vrei sa fii sanatos!

| Adrian1555 explică (pentru Violleta2022):

Da problema e ca sunt un copil caruia nu ii place sa manance :pateu, ham, rosii, branza samd
Ouale doar omleta
Si totusi stiu
Cum vrei sa faci rezlizari daca nu mananci ce trebuie?
Pai pot sa imi iau aportup de macronutrienti si din alte mancaruri care imi plac
Gen snitele de pui
Gen piure de cartofi
Gen salate de pui
Si alte multe mancaruri

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru Violleta2022):

Vezi ca si pateul e tot un "rahat sintetic" laughing

| Cosmin86 a răspuns:

Nesquick? De ce nu iei o pudra proteica obusnuita?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Cerialele alea au o grămadă de zahar si pe lângă asta iti mai adaugi si tu zahăr. Incearca in loc de pudra nesquick niste ovăz, în loc de zahăr miere, în loc de lapte un iaurt cat mai mare si gras

| EcceHomo a răspuns:

Eu, că sunt în perioada de bulking, ori in cea de ovulație, tot cu o înjurătură îmi incep ziua.Îmi dă multă energie şi conține zero calorii.

| DanielHX a răspuns:

Bulkingul e un ****, asculta de ce, majoritatea nu au habar cum se face un bulk, din cauza asta se ingrasa si eventual pun ceva masa dar dupa ce intra in perioada de cutting sa elimine grasimea depusa ajung tot acolo unde au inceput. NU incepe dimineata direct cu carbohidrati din greu, fix cand ai nivelul de insulina scazut si esti intr-o stare catabolica. Incepe ziua cu 20 de alergare dimineata. EVITA zaharul si fructoza cat de mult posibil, in schimb poti manca ovaz pentru carbohidrati dimineata in combinatie cu scortisoara daca nu te baloneaza. Ce ai scris tu acolo in niciun caz. Decat sa cheltui bani pe gunoaie gen Nesquik mai bine cumperi o pudra proteica (whey/caseina).