| Shado2boy1 a întrebat:

Fac sala de 2 luni si am slabit aproximativ 6 kg! Treaba e ca eu vreau sa pun masa musculara, in general alerg cam 10 km in fiecare zi! Am 1.76 si 80 kg, ce as putea sa fac? Mananc numai mancare slaba gen peste, carne de pui etc! Nu prea sunt informat in domeniu, trebuie ca connsum cat mai multe calorii sau sa ard cat mai multe? Sa alerg asa in fiecare zii sau nu!? Mai am un pic de "sunculita"pe abdomen daca trag tare de fiare si nu mai alerg o mai dau jos? Astept raspuns! Multumesc!

3 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Daca vrei sa pui muschi :

- termina cu 10 km / zi, de fapt nu alerga deloc in perioada asta, sau maxim 1 zi / saptamana

- adauga si carbohidrati (orez, paste, cartofi, cereale, etc. )

- mananca mai mult, trebuie sa ai surplus calori.

Ca sa compari :

cand slabesti :
- mananci cam 1700-2000 kcal pe zi
- 70 % proteine, 20 % carbohidrati, 10 % grasimi

cand pui muschi :

- mananci 3000-3500 kcal / zi
- 60 % carbohidrati, 30 % proteine, 10 % grasimi

| a1l2e3x4a6n6d7r8u9 a răspuns:

Pai mai bine sa faci sala ca sa slabesti si pe langa asta o sa ai si o masa musculara parerea mea este sa continui cu sala pentru ca o sa slabesti si o sa faci muschi

| Cosmin86 a răspuns (pentru a1l2e3x4a6n6d7r8u9):

Parerea ta e COMPLET PE LANGA.

Nu poti sa pui muschi si sa slabesti in acelasi timp.

Esti doar un COPIL MIC care isi da si el cu parerea, nu?