| lol2 a întrebat:

Fac sala si urmez programu` : Ziua 1: brate (biceps, triceps, antebrate)
Ziua 2: piept, abdomene
Ziua 3: picioare, abdomene
Ziua 4: spate, umeri, trapez, este bun?

Răspuns Câştigător
| YooCata a răspuns:

NU! Dc?
In prima zi nu se face niciodata brate! muschii obosesc si nu o sa mai poti lucra asa bine in celelalte zile... Bratele lucreaza constant la ori ce ai exersa... Majoritatea Programelor de sala sunt pe 5 zile si arata cam asa:
Luni(Ziua 1): Piept, Abdomen(dupa ce termini toate exercitile de la piept)
Marti(Ziua 2): Spate, Abdomen(Lafel)
Miercuri(Ziua 3):Umeri, Trapez
Joi (Ziua 4): Picioare, Abdomen(dupa ce termini tot programul la picioare)
Vineri (Ziua 5): Brate (biceps, triceps, antebrat)

OBS:
Ziua 4 e zi de odihna pentru muschii bratelor asa ca in Ziua 5 Trebuie sa tragi cum trebuiewinking

| Cosmin86 a răspuns (pentru YooCata):

Abdomen de 3 ori pe sapt? Nu vad rostul. abdomenul se lucreaza o singura data pe saptamana, ca orice alta grupa.

4 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Intre ziua de brate si ziua de piept ( sau spate ), lasa cel putin o zi.

Inverseaza ziua 2 cu ziua 3 si o sa fie ok.

Răspuns utilizator avertizat