| Zbant1234 a întrebat:

Salut fraților...
Am o întrebare... As dori sa cresc în masa musculară puteți să-mi dați niște sfaturi
Dau funda

Răspuns Câştigător
| Ursulet2019 a răspuns:

Buna! Pentru cresterea in masa musculara cea mai proasta metoda si ce a mai disperata luata de tineri este sa traga de fiare. Cel mai eficient lucru este lucrul cu propria greutate pentru a atinge masa musculara ideala si de a avea un corp perfect. Incearca sa ai grija la alimentatie(fara sucuri acidulate, inlocuieste zaharul cu mierea, mananca multe frucate si legumea, reduce carnea grea, rosie in favoare celei albe-de pui, peste, iepure, curcan.). Sper ca te am ajutat! Funda?happy

1 răspuns:
| aXy99 a răspuns:

Te duci la sala, mananci multe kcal (surplus caloric si proteic) si te odihnesti suficient. Executi corect exercitiile si nu faci ego lifting.

Uite aici un calculator orientativ: http://fitness-nation.ro/calculator-calorii/

Daca esti foarte slab si te ingrasi greu poti sa mai cresti cu 200-500 kcal peste recomandare.