Întrebare recomandată | Pacquiao a întrebat:

Imi puteti explica mai exact care este diferenta dintre tractiunile la piept si cele la ceafa?
Ce parti lucreaza fiecare?

8 răspunsuri:
| SorinelF86 a răspuns:

Tractiunile normale sunt pentru brate, iar cele cu priza larga la piept si ceafa sunt pentru spate

| mihai4000 a răspuns:

Nu le lucra momentan pe cele la ceafa pana nu le stapanesti mai bine pe cele la piept happy

| Ha0s a răspuns:

Nu exista tractiuni la piept doar tractiuni cu priză larga, iar ambele lucrează spatele. Totusi eu unu cred ca cele cu priza largă lucrează mai bine.

| flowro a răspuns:

Salut! Tractiunile la ceafa iti lucreaza spatele, iar cele la piept pieptul (din cate imi amintesc).

| SoleX a răspuns (pentru flowro):

Pieptul este lucrat de exercitii pentru impins, orice tip de tractiune lucreaza spatele, mai documenteaza-te!

| flowro a răspuns (pentru SoleX):

Https://www.google.ro/......ps?/search

Daca faci sala (sau ai 9+ ani) vei stii ca acolo in fata (unde e mov si verde) e pieptul. Dai pe orice site, vei vedea si tu ce muschi lucreaza.

| mihairt a răspuns:

Cea la ceafa lucreaza spatele iar cea la piept pieptul

| Cosmin86 a răspuns (pentru mihairt):

Serios? cea la piept lucreaza pieptul?

DE CAND lucrezi pieptul cu miscari de tras?

Alt COPIL MIC care isi da cu parearea!