| anonim_4396 a întrebat:

Mi-ar putea spune cineva niste sfaturi,metode si daca stiti o alimentatie pentru a avea o masa musculara putin mai mare? ~Precizez ca sunt adolescent!~/Pentru a pune ceva muschi pe mine? Nu vreau sa am muschi ca cei din MMA,recent am slabit foarte tare deoarece m-am inaltat (eram putin grasut,cand ma refer putin zic foarte putin) si sunt cam inalt pentru varsta mea,am auzit si de la parintii mei ca as cam avea nevoie de niste muschi, pentru sanatate in general. Macar pentru a pune ceva pe mine, pentru a se cunoaste putin.
Nu doresc raspunsuri tampite gen ~steroizi~.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Daca vrei muschi, mergi la sala, doar miscarea intensa ii va face sa creasca in volum. Iar daca zic de sala, desigur ca oricine merge la sala si are rezultate, stie ca alimentatia e jumatate din ceea ce face. Deci, maninca pe linga ce faci la sala, carne de orice fel, oua, unt, nuci, alune, soia, ciocolata, sau, mai bine zis, tot ce e bogat in proteine si carbohidrati, tot ce are valoare energetica mare, caci sala ti le maninca pe cele ce le ai in corp.