| Dinozaurul472 a întrebat:

Salut, nu am făcut sport de câțiva ani, cam de prin 2017, mai alergam câteodată 4-5 km la stadion dar nu in fiecare zi, de 2-3 zile m-am apucat sa fac rezistenta 1000m unde ma situez doar la 4:35-4:40, și vreau sa ajung undeva la 3:45, pentru admitere am nevoie de traseu, antrenamentele la traseu le fac in paralel o data pe săptămâna, nu am probleme la elemente, profesorul mi-a zis sa lucrez rezistenta, traseul l-am scos cu 3:10 iar baremul e 3:20, totusi nu as vrea sa fiu la limita, as vrea undeva sub 3 minute, dacă alerg zilnic 1000m și dau tot ce pot am șanse sa ajung la 3:45 in 6-7 luni? Repet nu am nevoie de 1000m rezistenta dar pentru liniștea mea și ca sa-mi perfecționez traseul vreau sa scot timpul

2 răspunsuri:
| AnastasiaK a răspuns:

Ai alergat vreodata in timpul ăsta pe care îl vrei acum? Dacă tu îl scoteai pe vremea când făceai sport, da, în 6 luni poți să revii la el. Dar dacă nu, nu știu ce să-ți zic că unii nu scot timpul ăla într-o viață

| Dinozaurul472 explică (pentru AnastasiaK):

Nu ca m as baza pe asta, dar verișorul meu scotea 5 minute la 1000m și s-a antrenat zi de zi timp de 8 luni și la examen a scos 3:30, acum la mine sper ca va fi la fel, viteza o am, dar plămânii sunt problema, trebuie sa i obișnuiesc