| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Pentru cei care fac sala, maine voi incepe sa lucrez la fiecare antrenament grupe diferite de muschi.Care este cel mai bun program de antrenament? Eu ma gandeam sa lucrez luni:piept+spate... miercuri:biceps si triceps....si vineri:picioare si abdomen. Ce parere aveti, este bine asa? Daca nu imi puteti da un program de antreament mai bun?big grin Dau FUNDA.

Răspuns Câştigător
| DragosFku a răspuns:

Pai sa stii ca pieptul si spatele sunt doua grupe mari de muschi si nu se grupeaza in aceeasi zi.
Actual, programul meu este urmatorul:
Luni : Piept + Biceps
Marti : Spate + Triceps
Miercur: Pauza
Joi: Picioare
Vineri : Umeri + Trapez
Poti sa mai completezi cu abdomenul in unele zile, unde iti convine mai mult. Bafta

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

Luni:piept+spate
miercuri:biceps si triceps

Hai sa vedem LOGIC de cat timp are fiecare grupa nevoie :

piept : 30 de minute
spate : 50 de minute

biceps : 15-20 de minute
triceps : 15-20 de minute

deci luni stai aproape o ora jumate la sala si marti abia stai 30-40 de minute?