| PaharDeSticla a întrebat:

recent mi-am facut abonament la sala si vreau sa fac masa musculara. ce sfaturi imi puteti da? sa iau proteine?

Răspuns Câştigător
| BracKMyhay95 a răspuns:

Normal ca trebuie sa iei proteine ori ca ar proveni din suplimente/mancare, fara ele nu poti creste in m.musculara. Iar suplimentele se iau de max 3x/zi dar nu trebuie sa inlocuiasca mesele consistente.

3 răspunsuri:
| FitMonkey a răspuns:

Proteine trebuie sa iei neaparat, din anumite alimente le poti obtine:carne oua branza peste lactate.
sa ai 5-6mese/zi bogate in proteine si eventual un supliment

| PaharDeSticla explică (pentru FitMonkey):

Nu imi permite programu sa am atatea mese pe zi. mai avantajos nu este sa iau proteine dinacelea cumparate de la sala?

| Cosmin86 a răspuns (pentru PaharDeSticla):

Alea nu inlocuiesc mancarea, daca era asa simplu.

Ai putea sa iei niste enzime, ca sa fii sigur ca se absorb cat mai multe proteine la o masa si sa mananci mai rar, dar mai mult.